Pomoc drogowa Bochnia

Pomoc drogowa jest usługą, po którą sięgamy coraz częściej. Nawet w przypadkach, gdy mamy ze sobą niezbędne narzędzia, często nie posiadamy wiedzy na temat mechaniki samochodowej, aby móc poradzić sobie z awarią na własną rękę. Często tez awarie przyjmują charakter, który uniemożliwia nam samodzielny dojazd od mechanika. Jak zachować się w takim wypadku?

Nasza firma OMT Pomoc Drogowa powstała po to, aby pomoc zawsze była w zasięgu ręki. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z drobną usterką, czy poważną awarią, oferujemy usługi z zakresu pomocy drogowej zarówno na terenie Bochni, jak i okolic. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz pod numerem +48 535 533 595 lub +48 503 178 608, a błyskawicznie udzielimy Ci pomocy!

Pamiętaj, aby podczas oczekiwania na pomoc drogową zadbać przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo. Nie zapominajmy o oświetleniu awaryjnym, a także ustawieniu trójkąta ostrzegawczego w odpowiedniej odległości. Podczas oczekiwania na pomoc drogową w Bochni warto zatroszczyć się o te szczegóły.

Pomoc drogowa w Bochni – całodobowa laweta

Wiemy, że wielu zdarzeń na trasie nie jesteśmy w stanie uniknąć. Dlatego warto mieć kontakt do zaufanej pomocy drogowej w Bochni, na którą zawsze można liczyć, niezależnie od sytuacji. Taka właśnie jest nasza firma. Odpowiadamy na zgłoszenia niezależnie od pory dnia lub dnia tygodnia, aby błyskawicznie reagować na zgłoszenia. Wysoka jakość i doskonały kontakt to nasze znaki rozpoznawalne. Zadbamy o Ciebie i Twój pojazd.

Usługa lawety – kiedy potrzebna?

Podczas wypadku samochodowego zdarza się, że szkody są tak małe, że każdy może w bezpieczny sposób prowadzić swój samochód. Jednak zdarzają się sytuacje, kiedy skorzystanie z lawety jest nieuniknione. Po wypadku samochodowym zawsze warto zadzwonić po specjalistę, który oceni czy jazda uszkodzonym pojazdem nie stwarza zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Jeśli tak, konieczne jest skorzystanie z pomocy lawety. Oczywiście istnieją także sytuacje, w których użycie lawety jest po prostu niezbędne. Dzieje się tak w momencie, kiedy samochód nagle stanie i nie chce odpalić lub wypadek spowodował takie zniszczenia, że jazda w pojeździe zagraża kierującemu oraz pasażerom.

W przypadku, kiedy specjalista stwierdzi wystąpienie poważnych uszkodzeń, konieczne jest ich usunięcie, żeby pojazd mógł wrócić do stanu sprzed wypadku. Skorzystanie z lawety to doskonały sposób, aby zapewnić podróżującym bezpieczną jazdę powrotną oraz dostarczyć samochód do warsztatu, nie powodując przy tym jeszcze większych uszkodzeń.

Laweta Bochnia – od czego zależy cennik?

Nie można ustalić jeden stałej kwoty, jaką należy zapłacić za holowanie pojazdu. Składa się bowiem na to kilka czynników. Przede wszystkim cena zależy od tego, jaką drogę musi pokonać laweta z serwisu do miejsca wypadku. Istotna jest również wielkość pojazdu. Inna cena obowiązuje, kiedy holowany jest typowy samochód osobowy, a inna, kiedy trzeba użyć lawety przeznaczonej do samochodów dostawczych czy maszyn budowlanych.

Ważną rolę odrywa także sposób holowania, a także czas, jakie potrzeby jest, aby załadować pojazd na lawetę. Nie bez znaczenia jest także dzień tygodnia. Jeśli potrzebna jest pomoc w czasie weekendu lub święta państwowego, można być pewnym, że holowanie będzie droższe niż w typowy dzień tygodnia roboczego. Cena za holowanie może być także uzależniona tym, skąd laweta ma odebrać samochód. Inaczej będzie to liczne na autostradzie, a jeszcze inaczej z obszaru, który oddalony jest od zabudowań.

Jak widać, nie da się podać konkretnej ceny za skorzystanie z usług lawety. Ostateczna cena zależy od wielu czynników. Wiele firm oferuje także dodatkowe usługi jak np. dowóz paliwa czy wymianę opon na miejscu zdarzenia.

Kto płaci za lawetę po wypadku?

Jeśli doszło do wypadku i konieczne jest wezwanie lawety, to za jej opłacenie odpowiedzialny jest ten, kto spowodował wpadek i jest winny zaistniałej sytuacji drogowej, czyli sprawca. Koszt za odholowanie pojazdu poszkodowanego pokrywa obowiązkowa polisa OC.

Problem może pojawić się jednak w momencie, kiedy szkoda pojazdu jest tak duża, że koszt holowania samochodu znacznie przewyższa środki gwarantowane przez ubezpieczyciela. Jeśli jednak poszkodowany przedstawi poniesiony koszty, które związane są z holowaniem, ubezpieczyciel zazwyczaj przychyla się do jego roszczeń.

Laweta na koszt sprawcy nie powinna być jednak bardzo droga. Ubezpieczyciel sprawdza ceny rynkowe i określa możliwą do refundowania stawkę. Jeśli więc poszkodowany zażąda zbyt wysokiego odszkodowania, musi liczyć się z tym, że jego prośba nie zostanie rozpatrzona pozytywnie. Ubezpieczyciel może także odmówić zwrotów kosztu holowania, jeśli samochód wcale tego nie wymagał i np. został jedynie lekko zarysowany.

Laweta 24h w Bochni – dlaczego my?

Wiemy, że wielu zdarzeń na trasie nie jesteśmy w stanie uniknąć. Dlatego warto mieć kontakt do zaufanej pomocy drogowej w Bochni, na którą zawsze można liczyć, niezależnie od sytuacji. Taka właśnie jest nasza firma. Odpowiadamy na zgłoszenia niezależnie od pory dnia lub dnia tygodnia, aby błyskawicznie reagować na zgłoszenia. Wysoka jakość i doskonały kontakt to nasze znaki rozpoznawalne. Zadbamy o Ciebie i Twój pojazd.

Nasza firma OMT Pomoc Drogowa powstała po to, aby pomoc zawsze była w zasięgu ręki. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z drobną usterką, czy poważną awarią, oferujemy usługi z zakresu pomocy drogowej zarówno na terenie Bochni, jak i okolic.

Pamiętaj, aby podczas oczekiwania na pomoc drogową zadbać przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo. Nie zapominajmy o oświetleniu awaryjnym, a także ustawieniu trójkąta ostrzegawczego w odpowiedniej odległości. Podczas oczekiwania na pomoc drogową w Bochni warto zatroszczyć się o te szczegóły.

Pomoc Drogowa OMT


Pomoc Drogowa Bochnia 24h
ul. Krakowska 245 b
33-100 Tarnów
+48 535 533 595
+48 503 178 608


Twój samochód zawiódł? Zadzwoń