Pomoc drogowa Brzesko

Jeżeli zastanawiasz się, co by się stało, gdyby auto odmówiło Ci posłuszeństwa na terenie Brzeska i okolic, spieszymy z wyjaśnieniem. Nasza firma OMT Pomoc Drogowa świadczy najwyższej jakości usługi z zakresu pomocy drogowej w Brzesku i okolicy. Jesteśmy dostępni całodobowo po to, abyś miał świadomość, że w sytuacjach kryzysowych pomoc zawsze nadejdzie. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz pod numerem +48 535 533 595 lub +48 503 178 608, a błyskawicznie udzielimy Ci pomocy!

Niestety samochody lubią psuć się w najmniej oczekiwanym momencie. Czasem są to drobne awarie, których nie umiemy sami naprawić, a czasem pojazd nie jest w stanie uruchomić się ponownie. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z pomocą drogową w Brzesku, aby pomogła ona w transporcie naszego samochodu do mechanika.

Naszym celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie przy jednoczesnym błyskawicznym reagowaniu na wszelkiego rodzaju awarie i zgłoszenia. Podejmujemy się zgłoszeń z całej okolicy, także tych, które zdarzają się na popularnej autostradzie A4.

Pomoc drogowa w Brzesku – całodobowa laweta

Wiemy, że wielu zdarzeń na trasie nie jesteśmy w stanie uniknąć. Dlatego warto mieć kontakt do zaufanej pomocy drogowej w Brzesku, na którą zawsze można liczyć, niezależnie od sytuacji. Taka właśnie jest nasza firma. Odpowiadamy na zgłoszenia niezależnie od pory dnia lub dnia tygodnia, aby błyskawicznie reagować na zgłoszenia. Wysoka jakość i doskonały kontakt to nasze znaki rozpoznawalne. Zadbamy o Ciebie i Twój pojazd.

Laweta w Brzesku – kiedy z niej skorzystać?

Lawetę z Brzeska należy wezwać wtedy, kiedy sytuacja, w której się znalazłeś/aś, wymaga profesjonalnej pomocy, a sam/a nie możesz sobie poradzić. Mowa tu nie tylko o zdarzeniu na drodze, takim jak wypadek, ale też o sytuacjach, kiedy Twój samochód uległ awarii, utknął w błocie czy po prostu skończyło Ci się paliwo.

Masz obowiązek wezwać lawetę wtedy, gdy niemożliwe jest holowanie samochodu. Prawo dokładnie określa, w jakich sytuacjach jest to zabronione. Auta nie można holować w poniższych przypadkach:

  1. Auta nie można holować na autostradzie pod żadnym warunkiem.
  2. Kiedy układ kierowniczy w samochodzie jest niesprawny.
  3. Gdy hamulce nie działają poprawnie.
  4. Kiedy nie masz tablic rejestracyjnych. Dotyczy to także poluzowanych tablic, które mogą odpaść podczas holowania.
  5. Gdy zderzak w samochodzie jest uszkodzony lub poluzowany i grozi odpadnięciem podczas holowania.
  6. Pamiętaj także, że zarówno holowany samochód, jak i ten, który go holuje, muszą mieć sprawne oświetlenie.

Powyższe sytuacje, określone przepisami, mają na celu uniknięcie niebezpiecznych sytuacji na drodze podczas holowania, a za ich nieprzestrzeganie można zostać ukaranym mandatem.

Laweta Brzesko to profesjonalna pomoc w wyżej opisanych sytuacjach, ale nie tylko. Pomożemy Ci w każdym przypadku przez 24h/dobę.

Holowanie samochodu Brzesko

W przypadku holowania samochodu należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. W pierwszej kolejności należy używać ucha holowniczego i haków. Oczywiste jest, że do holowania pojazdów można wykorzystywać tylko prawy pas.

W trakcie holowania trzeba pilnować tego, aby lina była czas napięta, ponieważ jej obluzowanie może stwarzać niebezpieczeństwo.

Następnie warto zwrócić uwagę na odległość między pojazdami – holowanym i holującym – która powinna wynosić 3 metry (w połączeniu sztywnym) oraz 4-6 metrów (w połączeniu luźnym).

Pamiętaj, że podczas holowania masz obowiązek sygnalizowania zmiany kierunku jazdy przez oba pojazdy, które biorą udział w holowaniu.

Ponadto, ważne jest dostosowanie prędkości, która poza obszarem zabudowanym powinna wynosić nie więcej niż 60 km/h, a w obszarze zabudowanym nie może przekraczać 30 km/h.

Ostatnią sprawą jest odpowiednie oświetlenie pojazdu – w trakcie holowania pojazd holowany powinien mieć włączone światła pozycyjne.

Pomoc Drogowa OMT


Pomoc Drogowa Brzesko 24h
ul. Krakowska 245 b
33-100 Tarnów
+48 535 533 595
+48 503 178 608


Twój samochód zawiódł? Zadzwoń